Kelime Sayacı Hakkında

Bir web developer ve içerik sağlayıcı olarak ihtiyaç duyduğum tool'lardan birtanesi olan Kelime Sayacını kendi kullanımım için yaptıktan sonra, ihtiyaç duyanların kullanması için www.kelimesayaci.com domain'inin altında yayına açtım.

Kelime Sayacı'nın Amacı

Yukarıda bahsettiğim gibi önceleri kendi ihtiyacım için kullandığım bu aracı insaların kullanımına sunmak istedim. Kelime Sayacı Aracının asıl amacı, input'a yapıştırdığınız metnin kaç kelimeden oluştunu, hangi gelimenin metin içeirisinde kaç kere geçtini raporlamaktır.

Kelime Sayacı Nasıl Kullanılır?

Tek yapmanız gereken anasayfadaki metin input'una metninizi yapıştırmak ve hemen altındaki "Kelimeleri Say" butonuna tıklamaktır. Sonrasında sistem cümlelerinizin içerisinde kaç adet sözcük var, hangi sözcük metninizde kaç kere geçmiş size -çoktan aza doğru- tablo olarak sunacaktır.

Kelime Sayacının Kullanım Alanları

- Bir web siteniz var diyelim, web sitenize girdiğiniz içeriğin kelime sayısı çok önemlidir. Neden derseniz; web siteniz Google sıralamasında ön sıralarda çıkıp rakiplerinizi eleyebilmek için kaliteli, özgün ve nitekim uzun içeriklere ihtiyaç duyar. Web sitelerinize girdiğiniz içeriklerin sözcük sayısını bulmak tek tek saymakla zor olacağı için Kelime Sayacı Aracı'nı kullanabilirsiniz.

- Tez, ödev yazarken belirtilen alt ve üst limitlerde kelime sayısı olabilir. Bunları hesaplarken kullanabilirsiniz.

- Sözcük sayısının önemli olduğu tüm alanlar için kullanabilirsiniz.Copyright (C) 2018 www.kelimesayaci.com